Як відомо, до травня 2019 остаточно припиниться підтримка Бухгалтерії для України ред. 1.2, тому всім, хто ще цього не зробив, рекомендуємо перейти на версію 2.0, яка виступає еволюційним продовженням попередньої версії і відкриває значно ширші можливості користувачам. Але, звичайно, не всім бухгалтерам так легко відмовитись від звичної програми і переключитися на щось нове, на перший погляд не дуже схоже на їхню програму.

Тому для тих, хто відчуває ностальгію за попередньою редакцією, можемо порекомендувати наступні дії, які дозволять максимально пристосувати інтерфейс Бухгалтерії для України 2.0 під звичний їм вигляд:
⦁ Налаштування розміщення панелей
Викликаємо головне меню як на скріншоті і переходимо «Вид-Настройка панелей»

В редакторі панелей, що відкрився, бачимо як візуально розміщуються/будуть розміщені панелі у головному вікні програми. Для зміни розташування просто перетягуємо мишею потрібні панелі у відповідні області (див. скріншоти нижче).

Щоб одержати розміщення, схоже на ред. 1.2, панель відкритих розміщуємо внизу, панель розділів перетягуємо вгору, а панель інструментів можна помістити зліва.

3

Внизу в сірій зоні редактора знаходяться панелі, які користувач не бажає відображати в головному вікні.
Після розміщення всіх панелей натисніть кнопку «Застосувати», щоб, не виходячи з редактора, побачити як змінився вигляд програми (на випадок, якщо можуть знадобитися подальші коригування), або «ОК» для збереження поточної настройки і виходу з редактора (скріншот).

4

⦁ Налаштування вигляду панелі розділів
З тих чи інших міркувань (збільшення робочого простору, виключення зайвого, впорядкування «під себе» тощо) може знадобитися коригування способу відображення розділів програми, їх послідовності або переліку. Для цього в головному меню по шляху «Вид-Настройка панелі розділів» існує відповідне налаштування (скріншот)

5

Щоб задати користувацький перелік розділів потрібно з допомогою кнопок Додати(Додати всі)/Вилучити(Вилучити всі) перемістити необхідні елементи у відповідну частину вікна (скріншот): вліво – для виключення з переліку або вправо – для включення в перелік. При цьому порядок вибраних розділів можна налаштувати стрілками Вгору/вниз, що розміщені над ними.

6

Також користувачу надається можливість обрати один з чотирьох варіантів оформлення назви розділу:
⦁ текст праворуч від картинки (вигляд по замовчуванню);
⦁ текст під картинкою;
⦁ картинка;
⦁ текст (для консервативно налаштованих користувачів).
⦁ Налаштування вмісту розділів
По замовчуванню в Бухгалтерії для України 2.0 розділи програми не містять деяких звичних і корисних пунктів, але їх можна без проблем додати (і так само вилучити зайві позиції). Для цього розгорніть підрозділ, вміст якого потрібно змінити, і натисніть піктограму налаштувань (скріншот).

7

Вікно, що відкривається, влаштоване подібно до настройки панелі розділів (скріншот).

8

За вже знайомим принципом переміщаємо потрібні пункти в ліву або праву частину, впорядковуємо стрілками вгору/вниз і, крім того, доступне переміщення елементів у групи.
⦁ Налаштування варіанту масштабу форм
Після налаштування розміщення і структури елементів на головному екрані може виникнути питання стосовно їх масштабу. Оскільки по замовчуванню в Бухгалтерії для України 2.0 використовуються більші шрифти і елементи форм, то у користувачів, які використовують монітори з невисокою роздільною здатністю або спеціально налаштовують нижчу роздільну здатність, часто виникає ситуація, коли на екрані видно не всю табличну частину і доводиться користуватися прокруткою, що досить незручно. В цьому випадку стане в нагоді налаштування варіанту масштабу форм, яке дозволяє кожному користувачу обрати потрібний йому масштаб.
Для цього перейдіть в розділ Головне-Персональні налаштування (скріншот) і оберіть один з доступних варіантів:
⦁ по замовчуванню;
⦁ компактний (масштаб відповідає використовуваному в ред. 1.2);
⦁ звичайний (масштаб дещо більший).

9

⦁ Налаштування форми документів і списку документів
Доволі часто після переходу на Бухгалтерію для України 2.0 користувачі скаржаться на відсутність таких кнопок як «скопіювати», «провести», «установити період», «відбір». Насправді програма містить усі ці і навіть більше команд, але їх потрібно відобразити в зручному користувачу місці та вигляді. Для цього на формі документа або списку (журналу) документів натисність кнопку «Ще» (вона, до речі, відкриває повний перелік доступних операцій в кожному конкретному контексті) і команду «Змінити форму» (скріншот).

10

До прикладу, проілюструємо як додати кнопку «скопіювати» на форму списку документів «Реалізація товарі і послуг» (скріншот): у вікні Настройка форми по лівій стороні розміщуються елементи форми, розгортаємо групу Командна панель і підпорядковану їй групу Група команди, де в переліку звичних нам команд (виділені жовтим) бачимо потрібну нам Скопіювати; в правій частині вікна відображаються властивості вибраних нами елементів форми; для відображення потрібної команди на формі встановлюємо властивість Тільки у «Ще» в значення Ні, а властивість Відображення у значення Картинка (буде відображатись графічна кнопка) або Картинка і текст (буде відображатись текстова кнопка і піктограма) чи Текст (буде відображатись тільки текстова кнопка).

11

Після натискання Застосувати бачимо, що на формі в області команд з’явилася знайома нам кнопка. Таким же чином можна відобразити й інші часто використовувані команди (скріншот).

12

Зауважимо, що всі описані в статті налаштування стосуються конкретного користувача інформаційної бази, але при необхідності повторити налаштування іншим користувачам це можна зробити через механізм копіювання настройок користувача, який доступний тим, хто має повні права.