Методика відображення ПДВ при отриманні послуг від нерезидента

Наведені в методиках рекомендації моделювалися в конфігурації «Бухгалтерія для України» (редакція 2.0).
Оподаткуванню ПДВ підлягають послуги, місце надання яких, знаходиться на митній території України та відповідно операції з їх надання обкладаються ПДВ за ставкою 20% (п.185.1 ст.185 ПКУ). Якщо ж місце надання послуг знаходиться за межами митної території України, то такі послуги не обкладаються ПДВ.
Датою виникнення податкових зобов’язань згідно п.187.8 ст.187 ПКУ повинна бути перша з подій:
⦁ дата списання коштів з розрахункового рахунка платника податку в оплату послуг;
⦁ дата оформлення документа, що підтверджує фактичне надання послуг.
Платники ПДВ – одержувачі послуг від нерезидентів з місцем надання таких послуг на митній території України, мають право відобразити податковий кредит на дату складання податкової накладної за такими операціями, за умови її реєстрації в ЄРПН (другий абзац п.198.2 ст.198 ПКУ). Податкова накладна, що не зареєстрована в ЄРПН, не дозволить відобразити одержувачу послуг податковий кредит. Якщо податкова накладна зареєстрована із запізненням, то з запізненням буде сформований і податковий кредит (але не пізніше, ніж 365 днів з моменту складання такої накладної).
Підставою для відображення податкових зобов’язань та податкового кредиту є податкова накладна, яка виписується в даному випадку резидентом (отримувачем послуг). Резидент (одержувач послуги) виписує 1 примірник податкової накладної, яку присвоюється поточний номер, і в якій він буде фігурувати як одержувач, а нерезидент як продавець.
Вимоги до заповнення податкової накладної затверджені Наказом № 1307.

Перейти на сайт

Зворотній зв'язок